Ev Tipi Su Arıtma Cihazları

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı

Günümüzde en değerli kaynakların başında gelen su, ne yazık ki gittikçe en hızlı kirlenen kaynakların başında gelmektedir. Ancak diğer yandan da teknoloji ilerledikçe temiz suya ulaşma konusunda oldukça yol kat edilmiştir. Su arıtma cihazı seçenekleriyle herkes kolayca temiz suya ulaşmaktadır. Bu açıdan ev tipi su arıtma cihazı seçenekleri evlerde kolay, hızlı ve sağlık su ihtiyacını karşılayan önemli cihazların başında gelirler. Şık görünümleri ve işlevsel özellikleriyle evsel su arıtma cihazları rahatlıkla her evde kullanılabilir.

Ev tipi su arıtma cihazları oldukça çeşitlidir. Her ihtiyaca göre farklı model ve özellikleri bulunur. Bu sebeple de ev tipi su arıtma cihazları fiyatları değişiklik gösterir. Fiyat performans açısından yüksek memnuniyet için doğru ve ihtiyaca uygun tercihler yapmakta bu açıdan önemlidir.

Devamını Göster

Ev Tipi Arıtma Cihazları

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Nedir?

Musluklardan akan sular ne yazık ki içmek ve hatta bazen kullanmak için de uygun olmayabilir. Bu aşamada sağlıklı ve temiz suya ulaşmak için ev tipi su arıtma sistemleri devreye girer. Ev tipi su arıtma cihazı nedir sorusuna, musluk sularında bulunan zararlı mikroorganizmaların yanı sıra her çeşit kimyasal ve katı maddeleri ayıran cihazlardır diyebiliriz. Bu cihazlar sayesinde evde kullanılan su sağlıklı hale gelir. 

Evde kullanıldığı kadar ofislerde de kullanılan evsel su arıtma cihazları suyun içilebilir ve kullanılabilir hale gelmesini sağlayan yüksek teknolojili cihazlardır. Ev tipi su arıtma sistemi seçenekleri çoğunlukla nano teknolojiyle yapılmış ve ters ozmos sistemi ile çalışırlar.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır?

Ev tipi su arıtma cihazı nasıl çalışır sorusu bu tarz cihazları alıp kullanmak isteyen pek çok kişinin merak ettiği konuların başında gelir. Ters ozmos yöntemi ile çalışan arıtma cihazlarında, su ilk aşamada filtrelenir. Ön filtreleme ile boyutu beş mikrondan büyük olan maddeler sudan uzaklaştırılır. Sonrasında aktif karbon filtre ile sudaki kötü tat ve kokular giderilir. Özellikle de suda olmaması gereken klor sudan bu filtre sayesinde uzaklaştırılır. 

Arıtma cihazlarının en önemli parçası olan ters ozmos mebranıyla da suyun içerisinde çözünemeyen arsenik, sodyum, asbest, kurşun veya nitrat gibi ağır metaller ayrıştırılır. Bu mebran bu zararlı maddeleri sudan uzaklaştırırken insan hayatı için önemli olan minerallerin su da kalmasını sağlar. Ters ozmos ile su artık kaliteli su olur. En sonunda ise karbon filtreden geçen suya tat verilir. Ev tipi su arıtma cihazları nasıl çalışır, hangisini seçmeliyim gibi konularda bizden her zaman destek alabilirsiniz.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Sağlıklı mı?

Evsel arıtma cihazları kullanmak isteyenler sıklıkla ev tipi su arıtma cihazı sağlık mı diye merak ederler. Bu soruya kısaca evet sağlıklıdır diye cevap verebiliriz. Ev tipi su arıtma cihazlarının içerisinde yüksek teknoloji ile suyun içerisinde insan sağlığı için zararlı olan maddeler ayrıştırılırken yararlı olan mineraller ise suda korunur. Bu cihazlar ile sağlıklı, kaliteli, güzel kokulu ve tatlı suya ulaşılır.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Evsel su arıtma cihazları tezgâh üstü ve tezgâh altı olarak iki temel gruba ayrılır. Bu iki modelin çalışma prensibi aynı olmakla birlikte sunduğu avantajlar açısından değişir. Tezgâh üstü su arıtma cihazları mutfak tezgâhlarının üzerinde yer alır. Görüntü kirliliği yaratmadan şık tasarımlarıyla rahat bir kullanım sunar. Tezgâh altı su arıtma cihazları ise adından da anlaşılacağı üzere tezgâhların altına monte edilen cihazlardır. Tezgâh altına monte edilmesi kalabalık ve küçük mutfaklarda yerden kazanılmasına olanak verir. 

Ayrıca cihazların farklı özellikleri de olabilir. Bu sebeple seçim yaparken kullanılacak alana ve ihtiyaca göre seçim yapılması kullanım performansı açısından önemlidir. Ev tipi su arıtma cihazı modelleri ve özellikleri nelerdir, hangisi benim için uygun olur diye merak ediyorsanız bizi arayarak her zaman destek alabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

En çok tercih edilen ev tipi su arıtma cihazı hangisidir sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü her bir cihazın kendine göre kullanım avantajları ve dezavantajları bulunur. Bazı ev tipi su arıtma cihazı tavsiyeleri tezgâh altı cihazlar öne çıkarken bazı ev tipi su arıtma cihazı yorumları seçeneklerinde ise tezgâh üstü modeller ile sebiller öne çıkar. Ancak şunu söyleyebiliriz ki en çok tercih edilen modeller kaliteli markaların dayanıklı ve işlevsel modelleridir. Seçim yaparken kullanım alanına, ihtiyaca veya suyun debisine bağlı olarak karar vermek en doğrusu olacaktır.

Ayrıca su arıtma cihazı ev tipi seçeneklerinde kaliteli marka seçimleri de kullanım memnuniyeti açısından önemlidir. Satış kadar satış sonrası hizmetleri ve yedek parça hizmetleri de cihazın usun süreli sorunsuz kullanımı için dikkate dilmesi gereken noktaların başında gelir.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

İçilen veya kullanılan suyun hem güvenli hem de sağlıklı olmasını sağlayan arıtma cihazlarının seçimi oldukça önemlidir. Seçim sırasında bütçenizi göz önünde bulundurmanız tabi ki önemlidir. Ayrıca ev tipi su arıtma cihazı alırken nelere dikkat edilmeli sorusuna da şu şekilde cevap verebiliriz:

  • Tank seçimi: Kaç litre su kullanıldığını hesaplayarak cihazın tankını ona göre seçmelisiniz. Mesela, 2 kişilik aile için 20 litrelik bir tank fazla gelebilir.
  • Tasarım ve kasa özellikleri: Kapalı veya açık kasalı cihazlar vardır. Kapalı kasalarda cihazların tüm kablo, pompa ve aksesuarları bir kasa içerisinde iken açık kasalarda ise filtre ve aksesuarlar görünür. Yer durumuna göre tezgâh altı veya üstü modeller tercih edilebilinir.
  • Filtre seçimi: Kaliteli filtreli sistemler tercih edilmelidir. Çünkü evsel su arıtma cihazlarının güvenilir ve sağlıklı çalışmasını bu filtreler sağlar.
  • Suyun debisi: Suyun basıncı da cihaz seçinde önemlidir. Eğer musluk suyun basıncı düşük işe pompalı cihazlar tercih edilmelidir.
  • Teknik destek ve yedek parça: Alacağınız markanın satış sonrası hizmetleri ile bakım hizmetleri çok önemlidir. Arıtma cihazının filtreleri değişeceği içinde yedek parça değişimi yapan ve yedek parçalara kolay ulaşım sağlayan firmalar tercih edilmelidir.
  • Marka seçimi: Kaliteli markaların cihazları uzun ömürlü kullanım sunar.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Çeşitleri Nelerdir?

Evsel su arıtma cihazları ile evinizin rahatlığında sağlık, lezzetli ve hijyenik suya ulaşabilirsiniz. Son teknoloji bu cihazların kullanıma, tasarıma bağlı olarak farklı çeşitleri bulunur. Ev tipi su arıtma cihazı çeşitleri nelerdir sorusun yanıtı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

  • Açık Sistem Su Arıtma Cihazı 

Açık sistem su arıtma cihazı seçeneklerine açık kasa cihazlarda denilir. Bunlarda su tankı ve filtreler bir kasanın içerisinde değildir. Görünür şekilde dışarıdadır.

  • Kapalı Sistem Su Arıtma Cihazı

Kapalı sistem su arıtma cihazı seçeneklerine ise kapalı kasa cihazlar denilebilir. Bu cihazlarda tank, filtreler, pompa ve tüm bağlantı kabloları bir kasa içerisindedir.

  • Arıtma Su Sebilleri

Arıtma su sebilleri, evlerde veya işyerlerinde taşınabilir, günlük sağlıklı suya ulaşma imkanı sunan cihazlardır. Pek çok faklı modeli ve özelliği bulunur. Arıtılmış suya ulaşmanın en pratik yollarından birisidir.

En İyi Su Arıtma Cihazı Hangisi?

En iyi su arıtma cihazı hangisi sorusuna ne yazık ki net bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü seçimleri etkileyen pek çok kullanım ve işlev özellikleri vardır. Ancak seçim yaparken kaliteli ve su arıtma sistemi seçeneklerinde deneyimli markaların ürünlerinden tercih etmek daha doğru olacaktır. En iyi su arıtma cihazı seçiminde Fairats uzmanlarımız size her zaman destek olurlar.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Almak Mantıklı mı?

Ev tipi su arıtma cihazı almak mantıklı mı sorusuna evet diye kesin bir cevap verilebilir. Çünkü evsel arıtma sistemleri sağlıklı, temiz ve lezzetli suya ulaşmanın en güvenilir ve kolay yolunu sunar.

Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Tank seçimi, kasa özellikleri ve filtre seçimine dikkat edilmelidir.
Ev Tipi Su Arıtma Cihazı Çeşitleri Nelerdir? Açık ve Kapalı Sistem Olarak İkiye ayrılır.
Bizi Arayın Whatsapp
Teklif Al
Teklif Al