Otel Su Arıtma
İçindekiler

Otel Su Arıtma

otel su arıtma

Her işletmede olduğu gibi otellerde de birçok açıdan avantaj sağlayan arıtma sistemleri hem ekonomik hem de çevre dostu olarak kullanılır. Arıtma sistemleri sayesinde otel içerisinde kullanılan suların kireç, kil gibi partiküllerden kurtulması sağlanırken aynı zamanda sudaki bakteri ve mikrop gibi mikroorganizmalar da yok edilir. Bu sayede hem kullanan insanların sağlığı düşünülür hem de geçtiği boruların ve kullanıldığı makinelerin ömürlerinin uzun olması sağlanabilir. Hem insan sağlığı hem de makineler için suların arıtılması oldukça önemlidir. Çünkü uzun vadede tasarruf sağlarken aynı zamanda doğa dostu bir kullanım imkanı sunar. Özellikle otel işletmelerinin çevrelerindeki kaynak, nehir, deniz gibi yer altı ve yüzey sularını arıtarak kullanmak daha az maliyetlidir. Bu sebeple özellikle deniz suyu arıtma sistemleri çok tercih edilmektedir. Siz de kullanmak istediğiniz arıtma sistemi ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Otel Su Arıtma Nedir?

Oteller, genelde yüzey ve yer altı sularını kullandığı için bu suların arıtılması gerekir. Çünkü bunlar ham su olduğu için işlenmeden kullanılması hem insan sağlığı hem de kullanıldığı makineler için oldukça zararlıdır. Bu suların içerisinde kireç, kil gibi partiküllerin yanı sıra bakteri, mikrop, virüs gibi zararlı mikroorganizmalar da bulunur. Bu sebeple suların arındırılarak saflaştırılması oldukça önemlidir. Genellikle ters ozmos yöntemlerinin kullanıldığı su arıtma sistemleri hem daha az maliyetli hem de başarılı sonuçlar veren sistemlerdir. Bu sayede su arıtırken uzun vadede maliyet düşürülebilir. Böylece hem saf hem de sağlıklı suya tek bir sistem ve daha az maliyetle ulaşılabilir. Su arıtma sistemleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

Otel Su Arıtma Nasıl Çalışır?

Oteller için üretilen su arıtma sistemleri genellikle ters ozmos yöntemini kullanır. Bu sistem hem ters yıkama yapar hem de sudaki tüm kirleticilerin uzaklaştırılmasını sağlar. Ters ozmos sistemleri sayesinde hem fiziksel hem de kimyasal arıtma işlemleri gerçekleştirilebilir. Bu sistemde öncelikle filtreleme yöntemleri kullanılarak yarı geçirgen gözenekli filtreler sayesinde askıda katı madde temizliği yapılır. Bu sayede başta kil ve kireç olmak üzere tüm partiküller temizlenir. Daha sonra kimyasal arıtma işlemleri yapılarak suyun içindeki bütün mikroorganizmaların arındırılması sağlanır. Böylece saf su elde edilebilir. Ters ozmos arıtma sistemleri aynı zamanda ters yıkama işlemi yaptığı için sistem temizliği otomatik olarak gerçekleşir. Ters ozmos sisteminin haricinde dozajlama, ön filtrasyon, ultrafiltrasyon ve ultraviyole gibi sistemlerden de yararlanılabilir. Her suyun ihtiyaç duyduğu arıtma yöntemi farklı olacağı için ham su analizinden sonra hangi sistemin kullanılacağına karar verilebilir. Siz de arıtma sistemleri ve daha fazlası için bilgi almak isterseniz web sitemizden yararlanabilirsiniz.

Otel Su Arıtma Hangi Amaçla Kullanılır?

Otel işletmelerinde su kullanımı oldukça fazladır. Mutfak ve çamaşırhanelerin yanı sıra odalarda da fazlaca su tüketilir. Hem insanların hem de makinelerin su tüketimi düşünüldüğü zaman ham su kullanmamak gerekir. Çünkü ham suda bulunan kireç boruları tıkayabileceği gibi geçtiği tüm hatta zarar verebilir. Filtrasyon sistemleri kullanılarak suda bulunan tüm partiküllerden arındırılıp saf suya ulaşılabilir. Aynı zamanda sudaki zararlı mikroorganizmalar düşünüldüğü zaman insan sağlığını tehdit eden suları arıtmadan kullanmamak gerekir. Bu sebeple de ters ozmos su arıtma sistemleri sayesinde hem askıda katı maddelerden hem de zararlı mikroorganizmalardan kurtulmak mümkündür. Bu sistem sayesinde filtrasyon ve dezenfektasyon yapmak oldukça kolaydır. Ekstra bir kullanıcıya ihtiyaç duymadan otomatik bir şekilde arıtma işlemi gerçekleştiren ters ozmos sistemi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Otel Su Arıtma Özellikleri

Arıtma sistemleri ham suların işlenmesi için en önemli aşamalardır. Kullanılan sularda birçok kirletici faktör bulunur. Başta kireç olmak üzere kil ve toprak yine ham sularda bulunan partiküllerdir. Uzun vadede maliyeti düşürmenin yanı sıra kullanılan makinelerin ömrünü uzatmak için arıtma yöntemleri tercih edilir. Sudaki kirecin azaltılması için tercih edilebilen yöntemler sayesinde musluktan akan suların saf olması sağlanır. Bunun yanı sıra ham sularda birçok zararlı mikroorganizma da bulunur. Bu organizmaların yok edilmesi ve suyun kaliteli olması kullanılan arıtma yöntemlerine bağlıdır. Bütün arıtma sistemleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

Otel Su Arıtma Avantajları

Otel su arıtma sistemleri birçok farklı yöntem ile çalışır. Her suyun ihtiyaç duyduğu arıtma yöntemi farklı olduğu için başta reverse osmosis yöntemi olmak üzere dozajlama, ön filtrasyon, ultrafiltrasyon ve ultraviyole gibi farklı özelliklere sahip olan arıtma yöntemleri de kullanılabilir. Sadece kimyasal arıtmanın yeterli olacağı sular için dozajlama yöntemi tercih edilebilirken bakteri ve diğer organizmalardan arındırmak için ultraviyole sistemi yeterli olur. Bunun yanı sıra detaylı bir arıtma yöntemi için reverse osmosis tercih edilebilir. Tüm bu özelliklere sahip arıtma sistemleri arasından otel işletmeleri için uygun olan arıtma sistemine birlikte karar verebiliriz. Web sitemizden yararlanarak arıtma yöntemleri ile ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgiye ulaşabilir ya da sitemizde iletişim sayfasında bulunan telefon numaralarından bizi arayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Otel Su Arıtma Sistemlerinde Hangi Yöntem Tercih Edilir?

Genellikle evsel arıtma sistemlerinde olduğu gibi otellerde de arıtma sistemi olarak ters ozmos sistemleri tercih edilir. Kullanışlı olmasının yanı sıra saf suya ulaşmanın en kolay olduğu arıtma sistemlerinin başında gelen ters ozmos, birçok otel işletmesi için idealdir. Ancak başta reverse osmosis yöntemi olmak üzere dozajlama, ön filtrasyon, ultrafiltrasyon ve ultraviyole gibi yöntemler de yine oteller için önerilen arıtma sistemleri arasında yer alır.

Otel Su Arıtma Sistemlerinde Kimyasal Kullanılır Mı?

Ters ozmos yöntemi tercih edildiği takdirde ekstra bir arıtma yöntemine ihtiyaç olmayacağı için hem fiziksel hem de kimyasal arıtmaları bu sistem sayesinde kolayca yapılabilir. Böylece tek bir arıtma sistemi ile sular kolayca saflaştırılır.

Bizi Arayın Whatsapp
Teklif Al
Teklif Al