Modüler Su Deposu
İçindekiler

Modüler Su Deposu

Modüler su deposu ya da diğer adıyla prizmatik modüler su deposu birçok farklı alanda rahatlıkla kullanılabilen ve parçalar halinde üretilen depo tipidir. Parçaları galvaniz ya da paslanmaz çelikten üretildiği için eski su depolarına kıyasla daha sağlıklı ve uzun ömürlüdür. Açık hava şartlarında, sıcak ve soğuk su kullanımında tercih edilen bu depolar parçalar halinde üretildiği için montajı ve demontajı bir hayli kolaydır. Bunların aksine istenilen alan için özel olarak üretilebilen bu depo ihtiyaca uygun şekilde genişletilebilir. Çünkü istenen miktarda parçalar eklenerek optimum kullanım alanı sunar. Herhangi bir kaynağa ihtiyaç duymadan direkt olarak cıvata yardımı ile birleştirilmesinin yanı sıra prizmatik modüller halinde üretildiği için kullanılacak yerde kolayca birleştirilerek kullanıma hazır hale getirilebilir. Siz de bu depo hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz web sitemizden yardım alabilir ya da uzman ekibimizi arayabilirsiniz.

Modüler Su Deposu Nedir?

Galvaniz ya da paslanmaz çelik prizmatik modüllerin bir araya gelerek oluşturduğu su depolarıdır. İster açık alanlarda isterseniz de kapalı bir alanda kullanabileceğiniz bu depolar, eski su depolarına kıyasla daha sağlıklı ve uzun ömürlüdür. Üretiminde kullanılan galvaniz ya da paslanmaz çelik suyun sağlık standartlarına uygun bir şekilde depolanmasına imkan tanır. Ayrıca uzun ömürlü olmasının sebepleri arasında kullanılan materyallerin kolay deforme olmaması gelir. Bu sayede uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bu depolar, prizmatik modüller şeklinde üretildiği için 1,25 m³ ile 1000 m³ arasında bir alanda isteğe bağlı olarak üretilebilir. Böylece hem ihtiyacınıza uygun bir depoya sahip olabilir hem de alanı artırmak istediğiniz zaman ekstra efor sarf etmeden kolayca modül ekleyebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz modüler su deposu hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Modüler Su Deposu Hangi Amaçla Kullanılır?

Su depoları, birçok farklı endüstride özellikle kullanılacak olan ya da su yumuşatma cihazı tarafından arıtılan suyun saklanması için tercih edilir. Geleneksel yöntemlerde depoların imalat malzemeleri oldukça çeşitli olsa da son yıllarda galvaniz ve paslanmaz çelik depolar kullanılmaktadır. Modüler su depoları da bu amaçla kullanılır. Hem uzun ömürlü hem de portatif bir tasarıma sahip olan bu ürünler birçok endüstride rahatlıkla tercih edilebilir. Hatta sadece üretim yapılan geniş alanlarda değil birçok yerleşim yerinde de rahatlıkla kullanılabilir. Çünkü malzeme itibarıyla dayanıklı ve tasarım itibarıyla pratik olan modüler su depoları açık havalar başta olmak üzere birçok yerde tercih edilebilir. Sıcak suyun depolanabilmesinin yanı sıra aynı şekilde soğuk suyun da depolanması için özel olarak üretilir. Siz de ister eviniz ister işletmeniz için ihtiyacınıza uygun olan ölçülerde modüler su deposu sahibi olabilirsiniz.

Modüler Su Deposu Avantajları

Modüler su depolarının, üretim malzemelerinin paslanmaz olması tercih edilme sebepleri arasında olsa da aynı zamanda parçalardan oluşması avantajları arasında yer alır. Galvaniz ya da paslanmaz çelik kullanılarak üretilen modüler ya da prizmatik modüler su depoları, parçalar halinde imal edildiği için kolay montaj imkanına sahiptir. Her yerde rahatlıkla tercih edilebilmesinin yanı sıra sadece cıvata yardımıyla kolayca montajı yapılabilir. Demonte edilmesi durumunda üst kısmında bulunan boşaltma vanasından yararlanılabilir. Modüler su depolarının parçaları arasında deponun içinde kullanılan sıvıya bağlı olarak seçilen özel contalar vardır. Bu esnek contalar sayesinde tüm parçalar birbirine sıkıca bağlanır ve sıcak değişimleri olsa dahi sızıntı yapmaz. Bunların haricinde parçalardan oluştuğu için zamanla zarar gören bir parça olursa kolaylıkla değiştirilebilir. Kurulum esnasında herhangi bir kaynak yapmaya gerek duyulmayacağı gibi contalar yardımı ile kolay kurulum sağlanabilir. İşlevsel özelliklere sahip modüler su depoları ile ilgili detaylı bilgi için uzman ekibimize ulaşabilirsiniz.

Modüler Su Deposu Özellikleri

Modüler su deposunun en önemli özellikleri arasında parçalarının kolay bir şekilde montajının yapılabilmesi gelir. Yer değiştirmek istendiği zaman demonte hale getirilerek kolayca taşınabilir. Aynı zamanda herhangi bir parçasının zarar görmesi durumunda tüm deponun değil sadece zarar gören parçanın değiştirilmesi de oldukça önemlidir. Bunlara ek olarak sağlık standartlarına uygun depolama yapılabilmesi için paslanmaz çelik ve galvaniz kullanılarak parçaların üretimi yapılır. Böylece uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Modüler su deposu parçaları burulma, basma ve çekme mukavemetleri hesaba katılarak üretilir. Çelik levhalardan oluştuğu için geleneksel depolara nazaran daha uzun ömürlüdür. İhtiyaca göre depo hacmi ayarlanabilmesinin yanı sıra büyük hacimli depolarda sıvı basıncından dolayı herhangi bir deformasyon oluşmaz. Ayrıca depolanan sıvı UV ışınlarından etkilenmeden muhafaza edilebilir. Siz de bu depolar hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz web sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Modüler Su Deposu Çeşitleri

Modüler su depolarının üretim prensipleri aynı olsa da iki farklı çeşidi bulunur. Bunlardan bir tanesi paslanmaz iken diğeri galvaniz modüler su deposudur. Her ikisinin de levhaları parçalar halinde üretilir, montajı contalar yardımıyla yapılır ve hacmi isteğe bağlı olarak ayarlanabilir. Ancak birinde levhalar paslanmaz çelikten üretilirken diğerinde galvanizden üretilir. Bu levhalar, yüksek tonajlı presler kullanılarak derin çekme yöntemi ile üretilir. Bu sebeple her iki yöntemde de depoyu oluşturan levhalar basınca karşı dayanıklıdır. Modüler su depoları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz web sitemizden yararlanabilirsiniz.

Paslanmaz Modüler Su Deposu

Paslanmaz çelikten üretilen bu depo sağlık standartları göz önünde bulundurularak tasarlanır. Uzun yıllar boyunca ilk zamanki performansı ile kullanabilmeniz için özel malzemelerden üretilir. Hem kapalı hem de açık alanlarda kullanıma uygun olmasının yanı sıra sıcak ve soğuk sıvıların da rahatlıkla depolanmasını sağlar. Aynı zamanda kimyasal sıvıların muhafaza edilmesi için de tercih edilen bu yöntem çelik kullanıldığı için kolay deforme olmayan bir yapıya sahiptir. İhtiyaç duyulan alanın optimum hacmine uygun şekilde rahatlıkla üretilebilen bu depolar kolay montaj ve demontaj özelliğine de sahiptir. Paslanmaz modüler su depoları ile ilgili olarak web sitemizdeki telefon numaralarımızdan uzman ekip arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz.

Galvaniz Modüler Su Deposu

Galvaniz modüler su depoları, paslanmaz çelik olanlardan malzeme olarak farklıdır. Galvaniz eritilen çinkoya bulanan çelikten oluşur. Çinko, demir ile özel bir şekilde tepkimeye girerek üçüncü bir faza sahip olur. Özellikle paslanmanın gecikmesini sağlamak amacı ile yapılan bu yöntem açık hava başta olmak üzere birçok farklı alanda kullanılan metallerin ömrünün uzaması için tercih edilir. Su deposunun levhaları tamamen galvaniz kullanılarak yapılırken deponun tüm özellikleri paslanmaz çelikten imal edilen model ile aynıdır. Galvaniz kullanılmasının amacı üretim maliyetinin daha az ve materyalin daha hafif olmasıdır. Galvaniz modüler su depoları ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek isterseniz web sitemizin iletişim sayfasındaki numaralardan bize ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Galvaniz Ve Paslanmaz Modüler Su Depoları Arasındaki Fark Nedir?

Galvaniz levhalar paslanmaz levhalara göre daha hafif ve daha az maliyetlidir. Bu iki model arasındaki tek fark budur.

Modüler Su Depolarında Kimyasal Muhafaza Edilebilir mi?

Evet, isteğe ve muhafaza edilen sıvıya göre özel olarak tasarlandığı için her hava koşullarına, kullanılan sıvıya ve sıcaklığa uygun şekilde imal edilir. Ayrıca levhalar iç gerdirmelerle sabitlendiği için herhangi bir sızdırma söz konusu değildir.

Bizi Arayın Whatsapp
Teklif Al
Teklif Al