Medikal & Laboratuvar
İçindekiler

Medikal Laboratuvar Su Arıtma Sistemleri

medikal laboratuvar su arıtma sistemleri

Su arıtma sistemleri temiz su bulmanın zorluğundan dolayı artık hayatın neredeyse her alanında kullanılır. Yalnızca temiz suya ulaşmak için değil, suyun belirli değerlere ulaşması için de su arıtma sistemleri tercih edilir. Sağlık sektöründe ise hastanelerin mutfak, çamaşırhane ve laboratuvarlarında, deneylerde, her türlü su dezenfeksiyon işleminde ve diyaliz merkezlerinde her açıdan saflaştırılmış, distile suya ihtiyaç duyulur. Laboratuvarlarda kullanılan suyun %99’u saf sudur, su kalitesi yapılan tahlillerin doğruluğu açısından oldukça kritiktir. Ek olarak ekipmanların temizliği için de yine saf su kullanılır. Bu ultra saf suyu elde etmenin en kolay yolu medikal ve laboratuvar su arıtma sistemleridir. Su arıtma sistemleri hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi inceleyebilir ya da telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Medikal & Laboratuvar Su Arıtma Nedir?

Medikal su arıtma sistemleri aracılığıyla özel medikal uygulamalarda, hemodiyaliz işlemlerinde, nötralizasyon ve dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılacak distile su rahatlıkla elde edilir. Hastanelerde, kliniklerde ya da diyaliz merkezlerinde saf su şebeke veya kuyu suyu arıtımı ile sağlanır. Bu ortamlarda kullanılan sulardan inorganik ve organik tüm kirletici maddeler ayrıştırılmalı, bakteri ve mikroorganizma oluşumu engellenerek hijyenik su açığa çıkarılmalıdır. İnsan hayatının korunması ve temizlik standartlarına ulaşılabilmesi için hastanelerde, patoloji laboratuvarlarında, ilaç endüstrisinde, klinik dezenfeksiyon ve diyalizde kullanılan su tamamen hijyenik ve temiz olmalıdır. Bunu sağlamak için medikal ve laboratuvar su arıtma sistemleri tercih edilebilir; bu sayede tüm su sistemlerine uyumlu, güvenilir bir çözüme ulaşılır. Su arıtma sistemleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz bizi arayabilirsiniz.

Medikal & Laboratuvar Su Arıtma Nasıl Çalışır?

Sağlık sektöründe hizmet veren merkezlerin çalışma sistemleri ve bünyesinde bulunan laboratuvarlardan dolayı bu merkezlerde yalnızca temiz su arıtma sistemine değil, atık su arıtma sistemlerine de ihtiyaç duyulur. Hastane geneline temiz su sağlamak için merkezi filtrasyon ve ters ozmos sistemleri kullanılır. Laboratuvarlarda ve diyaliz merkezlerinde farklı değerlere sahip ve değişen miktarlardaki suyu elde etmek için ultra saf su sistemleri gerekir. Sağlık merkezlerinde açığa çıkan atık suları arıtmak için ise farklı sistemlere ihtiyaç duyulur. Tuvaletlerden gelen atık suları deşarja uygun hale getirmek için biyolojik arıtma sistemleri, lavabolardan gelen ve insani bir atık barındırmayan suların arıtılarak geri kazanılması için gri su arıtma sistemleri, laboratuvarlardan gelen idrar, kan ve serum gibi atıkların nötralizasyonu ve dezenfeksiyonu için ise nötralizasyon sistemleri gereklidir. Bütün bu tarz su arıtmalar ile ilgili ayrıntılı bilgiler için web sitemizde yer alan iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Medikal & Laboratuvar Su Arıtma Hangi Amaçla Kullanılır?

Medikal su arıtma sistemleri hastanelerde birçok amaçlar kullanılır. Laboratuvarlarda kullanılan cihazların deiyonize su ihtiyacını karşılamak için su arıtma sistemine ihtiyaç duyulur, sistemler istenilen kalitede deiyonize su elde etmenize yardımcı olur. Diyaliz merkezleri diyaliz işlemi için saf suya ihtiyaç duyar ve gerekli değerlere sahip saf su, su arıtma sistemleri sayesinde kolaylıkla karşılanır. Hastanelerde kullanılacak diğer sular için de filtrasyon, dezenfeksiyon ve yumuşatma gerekir; bütün bu işlemler su arıtma sistemleri ile yapılabilir. Bunun yanı sıra hastane laboratuvarlarında serum atık suları çıkabilir. Bu suların nötralizasyon ve dezenfeksiyonu su arıtma sistemleri aracılığıyla yapılır ve sular sonrasında deşarj edilmeye uygun hale gelir. Hastane olmayan yerlerde ya da doğal afet gibi acil ihtiyaç durumlarında kurulan mobil hastanelerde istenilen su değerlerinde su ihtiyacınızı karşılamak için de medikal su arıtma sistemleri kullanılabilir. Su arıtma sistemleri suyun içerisinde bulunabilen maddeleri sudan uzaklaştırır, suyu deiyonize eder ve suyun kokusunu, rengini ve tadını düzenler. Mobil hastanelerde de konteyner tipi su arıtma sistemleri kullanılır. Sistemler hakkında detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

Medikal & Laboratuvar Su Arıtma Avantajları

Sağlık sektöründe kullanılacak su arıtma sistemleriyle her ihtiyaca uygun suya kolayca ulaşmak mümkündür. Atık suların çevreyi kirletmesini önlemek için atık su arıtma sistemleri kullanılır, bu sistemler suyun deşarj edilmesi için atık suyu arındırarak deşarja uygun hale getirir. Bir sağlık merkezinin her alanında farklı kalitede suya ihtiyaç duyulur. Temiz su birçok işlem için yeterli değildir, arıtma sistemleri suyu istenen kaliteye getirerek kolaylık sağlar. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Medikal & Laboratuvar Su Arıtma Özellikleri

Su arıtma sistemlerinin hızlı çalışma özellikleri sayesinde gerekli suyu istediğiniz anda elde edebilirsiniz, müdahale etmeye gerek kalmadan otomatik çalışır. Büyük alanlara ihtiyaç duymayan su arıtma sistemleri küçük yerlerde bile kolaylıkla kullanılabilir. Filtre değişimleri oldukça kolaydır. Acil durumlarda kapatılabilme özelliğine sahiptir. Merak ettikleriniz için bizi iletişim sayfamızda bulunan telefon numaralarından arayarak bilgi alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sağlık Sektöründe Su Arıtma Sistemi Yalnızca Saf Su Elde Etmek İçin Mi Kullanılır?

Hayır, sağlık merkezlerinde su arıtma sistemi kullanılmasının tek amacı distile su elde etmek değildir. Temiz içme suyu elde etmek için yine su arıtma sistemleri kullanılabilir.

Sağlık Sektöründe En Sık Kullanılan Su Arıtma Yöntemi Hangisidir?

Sağlık merkezlerinde pek çok amaçla su arıtma sistemleri kullanılır, bunun sebebi hem ihtiyaç duyulan su kalitesinin alana göre farklılık göstermesi hem de atık suların da arıtılması gerekliliğidir. Bundan dolayı her ihtiyaca yönelik su için farklı bir sistem kullanılabilir.

Bizi Arayın Whatsapp
Teklif Al
Teklif Al