Kafe, Bar, Restaurant
İçindekiler

Kafe, Bar, Restaurant

kafe bar restaurant su arıtma

Her işletmede olduğu gibi kafe, bar ve restoranlarda da ham su kullanımı oldukça zararlıdır. Özellikle mutfakta kullanılan suların arındırılmış olması çok önemlidir. Ham sularda bulunan mikroorganizmaların yanı sıra içerisindeki kireç hem yiyecek ve içeceklerin lezzetini etkiler hem de kullanılan makinelerin ömrünü kısaltır. Aynı zamanda geçen borulara da tıkanma, kireçlenme ve delinme gibi zararları vardır. Bu sebeple tüm işletmelerde atık su arıtma sistemleri kullanmak gerekir.

Uzun vadede maliyeti azaltma yollarından olan arıtma sistemleri, özellikle yiyecek ve içeceğin üretildiği alanlarda tercih edildiği takdirde yiyecek ve içeceklerin daha lezzetli olmasını sağlar. Bu alanlarda kullanılmak için birçok farklı arıtma yöntemi mevcuttur. Siz de işletmeniz için uygun olan arıtma sistemi hakkında bilgi almak ve karar vermek isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

Kafe Bar Restaurant Su Arıtma Nedir?

Hem şebeke suları hem de kullanılan ham sular içerisinde çeşitli kirleticiler barındırır. Bunun başlıcaları zararlı mikroorganizmalar olsa da kireç de oldukça önemli faktörler arasındadır. Bunun önüne geçmek için musluklardan akan suların arıtılması gerekir. Başta ters osmoz yöntemleri gelse de suyun kalitesine göre kullanılan arıtma sistemleri değişiklik gösterir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bir sisteme karar vermeniz oldukça önemlidir. Filtrasyon, demineralizayon, ultraviyole ve ultrafiltrasyon yöntemleri tercih edilen sistemler arasında yer alır.

Kullanılan suyun kalitesine ve içerisindeki kirleticilerine bağlı olarak bir sistem kullanılması gerekir. Bu suların kalitesini belirlemek için öncelikle yapılacak şey teste tabi tutmaktır. Yapılan testin sonucuna göre kimyasal ya da fiziksel arıtma sistemlerinden biri ya da birkaçı tercih edilebilir. Bunların yanı sıra dekorbanizasyon, klor ya da ozon dozajlama gibi yöntemlerden de yararlanılabilir. Siz de ihtiyaç duyduğunuz tüm su arıtma sistemleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz web sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kafe Bar Restaurant Su Arıtma

Birçok farklı su arıtma sistemi olduğu için her biri birbirinden farklı yöntemlerle çalışır. Başlıca kullanılan yöntemler arasında reverse osmosis su arıtma sistemleri bulunur. Bu yöntem hem fiziksel hem de kimyasal olarak suyu arıtıp aynı zamanda tüm temizlik işlemlerini otomatik olarak yaptığı için en başarılı sistemler arasında yer alır. Ters ozmos arıtma yöntemini kullanan bu sistem, öncelikle suyun yarı geçirgen bir filtreden geçirilerek sahip olduğu askıda katı maddelerin uzaklaştırılmasını sağlar. Böylece içerisindeki tüm partiküllerden arınan su için bir sonraki işlem daha rahat gerçekleşir. Aynı zamanda suyun içerisindeki partiküllerin arındırılması demek mevcut makinelerin zarar görmesinin de önüne geçer.

Daha sonra kullandığı membran sistemi sayesinde suyun içerisindeki tüm mikrop, bakteri ve virüs gibi mikroorganizmaların temizlenmesini sağlar. Bu sayede saf suya kolayca ulaşılabilir. Aynı zamanda membran temizliğini ters yıkama işlemi sayesinde otomatik olarak yapan bu arıtma sistemi uzun vadede oldukça tasarrufludur. Bu işlem haricinde kullanılan suyun kalitesine bağlı olarak ayarlanan dozajlama sistemleri tercih edilebilir. Bu sistem sayesinde suyun giriş hattına yerleştirilen dozajlama ünitesi belirli aralık ve yoğunlukta ozon ya da klor takviyesi yapar. Klor dozajlama yöntemi diğer tüm sistemlere nazaran daha az maliyetlidir. Genellikle kafe, bar ve restoranlarda tercih edilen su arıtma sistemleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz bizi arayabilirsiniz.

Kafe Bar Restaurant Su Arıtma Hangi Amaçla Kullanılır?

Özellikle şehir şebeke sularında bulunan kirecin hem insan sağlığına hem de kullanılan makinelere zararları düşünüldüğü zaman tüm işletmelerde su arıtma sistemleri kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Bu sebeple de işletmenin ihtiyacı olan su arıtma yöntemleri arasından tercih yapmadan önce kullanılan suyun testten geçirilmesi ve içerisindeki kirleticilerin belirlenmesi daha avantajlı olur. Kullanılan suyun kaliteli olması hem yapılan yiyecek ve içeceğin daha lezzetli olmasını sağlar hem de makinelerin herhangi bir zarar görmesini engeller. Çünkü özellikle bulaşık makineleri gibi sürekli su tüketen makinelerin kireçten etkilemesi kaçınılmazdır. Gerek parçalarının gerekse borularının zarar görmesi birçok işletme sahibinin mustarip olduğu konulardır. Bu zararların önüne geçebilmek ve insan sağlığını tehdit eden durumları ortadan kaldırabilmek için bir su arıtma sistemi tercih edebilirsiniz. Hangi yöntemi kullanacağınıza karar vermek için web sitemizden yararlanabilir, detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Kafe Bar Restaurant Su Arıtma Özellikleri

Tüm işletmeler için ham su kullanmanın zararlı olduğu uzmanlar tarafından sürekli dile getirilen bir konudur. Özellikle şebeke sularında bulunan kireç hem insan hem de makinelerin sağlığı için ciddi bir tehdittir. Bunun yanı sıra özellikle yer altı ve yüzey sularının kullanıldığı bölgelerde ham sular zararlı mikroorganizmalar içerir. Bakteri, virüs ve mikrop gibi zararlı organizmaların bu sulardan temizlenmesi de oldukça önemlidir. İnsan sağlığını tehdit eden organizmalardan temizlemenin yanı sıra saflaştırılmış su kullanmak hem yiyecek hem de içeceklerin lezzetini artırır.

Kafe Bar Restaurant Su Arıtma Avantajları

Her işletmenin ihtiyacı farklı olduğu için kullanılan arıtma sistemlerinin de özellikleri farklıdır. Kullanılacak olan sistemin özellikleri ise suyun kalitesine göre değişiklik gösterir. Bu durumda yapılması gereken ise arıtma sistemi seçmeden önce suyun kalite testinden geçmesidir. Bu sayede sadece klor ya da ozon takviyesi mi yoksa hem kimyasal hem de fiziksel bir arıtma sistemine mi ihtiyaç olduğu rahatlıkla belirlenebilir. Bu sayede hem sudaki kireç ve karbon azaltılırken hem de suyun biyolojik olarak değiştirilmeden kullanılması mümkündür. Siz de işletmeniz için en uygun olan arıtma sistemine karar vermek için web sitemizde iletişim sayfasında bulunan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kafe, Bar Ve Restoranlarda Hangi Arıtma Sistemleri Tercih Edilir?

Başta reverse osmosis yöntemleri tercih edilse de birçok farklı sistem kullanılır. Suyun kirliliğine bağlı olarak farklı sistemler tercih edilebilir. Özellikle şehir şebeke sularının arıtma işlemlerinde klor ve ozon dozajlama yönteminin yanı sıra ultraviyole, ultrafiltrasyon ve demineralizasyon da kullanılan yöntemler arasındadır.

Kafe, Bar Ve Restoranlarda Neden Arıtma Sistemine İhtiyaç Duyulur?

Çünkü özellikle yiyecek ve içecek üretimi yapılan işletmelerde kullanılan suların insan sağlığını tehdit etmeyen kalitede olması önemlidir. Ayrıca kullanılan makinelerin de ömrünü uzatmak için ham su kullanılmaması tavsiye edilir.

Bizi Arayın Whatsapp
Teklif Al
Teklif Al