BİZE ULAŞIN +90 (555) 983 56 75
MERKEZ

Üçgen mah. Eski Şarampol Cad. 191/A Muratpaşa/Antalya

FABRİKA

Altınkale Mah. Adnan Menderes Cad. Adem Yörük Sanayi Sitesi F Blok No:9 Döşemealtı/Antalya

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi Önemi

Su arıtma cihazları, temiz ve hijyenik suya ulaşmayı kolaylaştıran avantajlı bir sistemlerdir.

17 Ocak 2022

Su arıtma cihazları, temiz ve hijyenik suya ulaşmayı kolaylaştıran avantajlı bir sistemlerdir. Şebeke sularının arındırılmasını sağlayan bu cihazlarda arıtmayı sağlayan asıl parçası ise membran filtredir.

Filtreler su içerisinde bulunma ihtimali olan maddeleri tutar ve suyu kaliteli hale getirir. Dolayısıyla filtreler zaman içerisinde işlevlerini yitirebilir ve arıtmayı başarılı şekilde yapamayabilir. Bu gibi durumlarda filtreler değiştirilerek arıtma cihazları kullanılmaya devam edilebilir.

Sürekli sağlıklı ve temiz suya ulaşmak için en etkili yollardan birisi olan su arıtma cihazları ile ilgili bilgi için bizi her zaman arayabilirsiniz. Size özel çözümlerimizle uygun fiyatlarla sağlıklı suya kavuşabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazlarının Filtreleri Neden Değiştirilmelidir?

Şebeke sularında bulunan bakteriler sağlığımızı tehlikeye atabilir. Klor, askıda katı maddeler, mikroorganizmalar gibi partiküllerin içme suyundan arıtılmasını sağlayan su arıtma cihazları suyun temizlenerek hijyenik hale getirilmesine olanak tanır.

Şişe ve damacana sular plastik içerisinde beklediği için yeteri kadar sağlıklı ve temiz olmayabilir. Dolayısıyla temiz içme suyuna ulaşmak için su arıtma cihazları kullanılmalıdır. Su arıtma cihazlarında su içerisindeki maddeleri tutarak suyu arındıran filtreler asıl işlemi gerçekleştirir. Bundan dolayı filtreler arıtma sistemlerinde önemli bir yere sahiptir. Filtre gözenekleri tuttukları maddelerle bir süre sonra tıkanır ve arıtma işlemi olması gerektiği şekilde yapılamaz. 

Arıtmanın verimli şekilde devam edebilmesi için filtreler zamanı geldiğinde değiştirilmelidir. Bunların yanı sıra filtreler zamanında değiştirilmediği takdirde cihazın bozulmasına da sebep olabilir. Filtreden filtreye değişse de genellikle 2 - 3 yıl kadar bir kullanım ömrü bulunan filtrelerin bu süre sonrasında değiştirilmesi gerekir.

Su Arıtma Cihazı Filtreleri ve Değişim Süreleri

Su arıtma cihazlarında pek çok farklı filtre çeşidi kullanılır. Filtrelerin gözenekleri kullanıldığı süre boyunca tıkanır ve bir süre sonra değiştirilmelidir. En sık kullanılan filtrelerden birisi membran filtredir. 

Membran filtre suyun tamamen temizlenmesini sağlayan arıtma işlemi için oldukça önemli bir parçadır. Dolayısıyla bu filtre kullanım ömrünü tamamlamasından sonra mutlaka değiştirilmelidir. Membran filtrelerin ömrü genellikle 2 yıldır. Bazı durumlarda daha erken de değiştirilebilir. Bir diğer önemli filtre ise aktif karbon filtredir, suyun kötü kokusunu ve tadını düzenler. 

Aktif karbon filtreler altı ay sonunda değiştirilmelidir. Değişmediği takdirde suyun tadı değişebilir, kokusu kötü hale gelebilir. Filtre değişimleri hakkında daha fazla bilgi almak için web sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar
Herhangi bir yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yap
Bizi Arayın Whatsapp