Demir Mangan Filtresi
İçindekiler

  Demir Mangan Filtresi

  demir mangan filtresi

  Suda bulunması muhtemel ve sağlığa zararlı elementlerden ikisi demir ve mangandır. Demir ve mangan arıtımı için sudaki oranları dikkate alınmalıdır. Bu elementlerin giderilmesi için çeşitli yöntemler bulunur. Mekanik filtrasyon, havalandırma ve kimyasal oksidasyon gibi yöntemlerden uygun olanı demir ve manganın suda bulunma oranına bakarak seçilir. Suda bulunan demir kolaylıkla anlaşılabilir. Su tesisatında, bulaşıklarda ve eğer ev temizliğinde kullanılıyorsa evde lekelere sebep olur. Suya metalik bir tat verir. Mangan ise suda renk değişikliğine neden olur, mangan bulunan su sarı ya da kahverengi renkte olabilir. Demir ve manganın insan vücuduna su ile birlikte alınması tehlikelidir, birçok sağlık sorununa yol açabilir. Detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

  Demir Mangan Filtresi Nedir?

  Demir mangan filtresi, suda çözünmüş olarak bulunan demir ve manganın arıtımı için kullanılır. Bu iki element suda yüksek miktarlarda bulunduğunda zehirlenmelere sebep olur. Suda genellikle çözünmüş şekilde bulunan iki element suda bulanıklığa ve renk değişimine sebep olur. Bu suların tekstil, gıda, kâğıt endüstrilerinde kullanılması istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Demir mangan filtresi demir ve mangan dâhil olmak üzere diğer değişkenlerin suda bulunma oranlarına, sudaki askıda katı madde oranına, debiye ve arıtılan suyun kullanım amacına göre seçilir. Arıtma işleminde demir ve manganın oksitlenerek sudan giderilmesi özel bir mineral yardımıyla sağlanır. Demir mangan filtreleri hakkında merak ettikleriniz için bize telefonla ulaşabilirsiniz.

  Demir Mangan Filtresi Nasıl Çalışır?

  Demir mangan filtresi su arıtma cihazlarında bulunması gereken bir filtredir. Suyun içeriğine bağlı olarak en uygun filtrasyon yöntemi seçilir. Demir ve mangan öncelikle mineralli filtrelerde tutulur. Arıtılacak su depoya boşaltılırken suya klor ve diğer oksidan kimyasallar verilir. Bu suyun oksitlenmesini ve dezenfeksiyonunu sağlar. Depoda bekleyen su daha sonra demir mangan tutucu filtrelerden geçer. Bu filtrelerde demir ve manganı tutma kapasitesi oldukça yüksek olan özel mineraller bulunur. Demir mangan filtrelerinde bulunan dolgu minerali ekonomik bir filtre malzemesidir ve suda bulunan katalitik reaksiyon gösteren demir, mangan, hidrojen sülfür arıtımında kullanılır. Bu işlemler sonucunda temiz su elde edilir. Daha fazla bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

  Demir Mangan Filtresi Hangi Amaçla Kullanılır?

  Bu tarz filtreler suda çözünmüş şekilde bulunan demir ve mangan iyonlarının giderilmesinde kullanılan otomatik ters yıkama özelliğine sahip filtrelerdir. Arıtılacak sudaki demir, mangan, klor, organik madde, pH değeri gibi değişkenler göz önünde bulundurularak demir mangan filtrelerinin tasarımlarında farklı mineraller tercih edilebilir. Kullanım yeri ve amacına uygun olarak birçok farklı kapasitede seçenek mevcuttur. Filtre hakkında daha fazla bilgi için web sitemizde bulunan telefon numaralarından bize ulaşabilirsiniz.

  Demir Mangan Filtresi Kullanım Yerleri?

  Demir mangan filtresi birçok farklı alanda kullanılabilir. Su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin kullanım alanı geniştir. İçme suyu projelerinde, fırınlarda, su ve yemek fabrikalarında su arıtma amacıyla bulunur. Bunların dışında özellikle kâğıt ve deri üretimi yapan fabrikalarda sıkça kullanılır. Makine sanayiinde suyla çalışan makinelerde, inşaat sektöründe şantiyeler ve projelerde, seramik, taş, toprak gibi ürünlerin çamur hazırlama ve sır kaplamasında, otomotiv sanayiinde yıkama, kaplama, boya hatlarında, tekstil ve deri sektöründe ise sıcak su ve boyama hatlarında demir mangan filtresi kullanılır. Demir mangan filtresi hakkında daha detaylı bilgiler için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

  Demir Mangan Filtresi Özellikleri

  Sudan demir ve manganın arıtımı için kullanılan demir mangan filtresi, yeraltı sularında bulunan demiri filtreleyerek neredeyse sıfıra indirir. Suyun pH değerini de düzenleyen demir mangan filtresi birikmiş çökeltilerdeki manganı da giderir. Sağlıklı ve temiz suya ulaşmamızı sağlayan filtre oldukça ekonomiktir. Mineralleri hızlıca süzer, ters ozmos tekniği kullanılan bu filtreler demirin oksitlenerek tabakalara sızmasını da engeller. Renk, bulanıklık, tat ve kokuyu düzenler. Birçok sektörde kullanıma uygundur. Demir ayrıca tesisatlarda tıkanmaya da sebep olur. Demir mangan filtresi bütün bu sorunlara ekonomik, etkili ve kalıcı bir çözüm olduğundan sıkça tercih edilir. Demir mangan filtresi kullanımıyla ve daha fazlasıyla ile ilgili bilgi almak bize her zaman iletişim sayfamızdaki telefonla ulaşabilirsiniz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Demir ve Mangan Neden Arıtılmalıdır?

  Demir suya metalik bir tat verir ve içimini zorlaştırır. İçme suyunda mangan bulunması ise insan sağlığı açısından tehlike oluşturur. Demir ve mangan bulunan suyla yıkanan çamaşırlar lekeli olur. Bu nedenlerle demir ve mangan sudan arıtılmalıdır.

  Demir Mangan Filtresinin Avantajları Nelerdir?

  Demir ve manganı tamamen filtrelemeyi mümkün kılar. Bu sayede bulanıklık kalmaz, koku kaybolur. Bakteri oluşumunu engeller. Kesintisiz su arıtımı sağlar. Sessiz ve kokusuz çalışır. İhtiyaca uygun tasarımlarla sunulur.

  Bizi Arayın Whatsapp
  Teklif Al
  Teklif Al