Topraksız Tarım Bursa Projesi Su Arıtma

1/3

 

Dünya nüfusunun gün geçtikçe artması, küresel ısınma ve doğal afetler sebebiyle toprağın verimsizleşmesi, topraksız tarımı gün geçtikçe daha da popülerleştirmektedir. Topraksız Tarım sayesinde iklim şartlarının uygun olmadığı yerlerde de tarımsal üretim sağlanabilmektedir. Ayrıca topraksız tarımda topraklı tarıma göre 3 kat daha fazla verim sağlanmaktadır. Topraksız tarımın en önemli kaynağı sudur. Bu sebeple de tarım yapılacak bölgelerin civarındaki göller büyük önem taşır.

Topraksız Tarımın Kaynağı Su!

Topraksız tarımın, normal tarımdan farkı bitkinin ihtiyacı olan besin ve minarelleri

topraktan değil sudan almasıdır. Bu da topraksız tarım için suyun ne denli önemli olduğunu göstermektedir. Suyun kalitesi, tarımın kalitesini doğrudan etkilemektedir. Topraksız tarımda, Su Arıtma sayesinde suda bulunan bitkiye zarar verecek istenmeyen maddeler filtrelenmektedir. Bu filtreleme işlemi Reverse Osmos Sistemleri sayesinde sağlanmaktadır.

Bursa Topraksız Tarım Göl Suyu Arıtma Projesi

Tarım yapılacak bölgede nehir suyu, göl suyu, kuyu suyu gibi farklı kaynaklar kullanılabilir. Bunun amacı topraksız tarımda su ihtiyacının çok fazla olup doğal kaynakların tercih edilmek zorunda olmasıdır. Biz bu projemizde Reverse Osmos Sistemini göl suyu artıma da kullandık ve istenilen arıtılmış su kalitesini elde ettik.

Bizi Arayın Whatsapp
Teklif Al
Teklif Al