Reverse Osmos Sistemi Topraksız Tarım Su Arıtma

1/5

 

Küresel ısınmayla beraber içtiğimiz suyun değeri her geçen gün artmaktadır. Biz de suyun değerini biliyoruz ve özellikle deniz suyu arıtmada kullanılan Reverse Osmos Sistemini kullanarak suya filtrasyon sağlıyoruz. Ayrıca bu sistem sayesinde hem içme suyu rezervlerini koruma altına alıyoruz hem de enerjiden %60 oranında tasarruf ediyoruz.

Reverse Osmos Sistemi Nedir?

Reverse Osmos Sistemi en hassas ileri filtrasyon teknolojilerinden biridir ve su arıtmada kullanılır. Reverse Osmos Sisteminde su, yüksek basınçla beraber membranlardan geçmeye zorlanır, böylece sudaki muhtemel kimyasallar, kirler, fiziksel ve mikrobiyolojik unsurlar membrandan geçemeyip su filtre edilmiş olur.

Topraksız Tarım?

Topraksız Tarım uygulamaları hızla artan dünya nüfusuna karşı toprağın yeterli olamayacağı düşüncesi sonucu sebze meyve ya da bitkilerin büyümesi için gerekli olan elementlerin suyun kök bölgesinde, toprak dışında ortamlar kullanılarak tarım yapıldığı en gelişmiş üretim tekniklerinden biridir. Yani bitkiler ihtiyaçlarını topraktan değil kendileri için özel olarak hazırlanan besin solüsyonlarından alır. Topraksız tarım uygulamasında hasad sel, kuraklık gibi doğal afetlerden bağımsızdır.

Özbekistan Sevkiyatında Neler Yaptık?

Reverse Osmos Sistemini kullanarak Topraksız Tarım Özbekistan Sevkiyatında su filtreleme işlemi sağladık.

Bizi Arayın Whatsapp
Teklif Al
Teklif Al