paslanmaz su deposu nedir?

Paslanmaz Su Deposu Nedir?

Paslanmaz Su Deposu Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

İçindekiler

Geçmişten beri insanlar yerleşim yerlerinin su kaynaklarına yakın olmasına dikkat eder. Günümüzde bu her zaman mümkün olmadığından dolayı alternatif çözümler üretilir. Su depoları, su ihtiyacını karşılamak için paslanmaz şekilde dizayn edilen ürünlerdir.

Modüler su deposu olarak bilinen bu ürünler, parçalar halinde tasarlanır. Ürünün bu özelliği sayesinde hem montajı hem de demontajı son derece kolay olur. Pratik bir şekilde birleştirilerek kullanılmaya başlanabilir. Buna ek olarak bu işlem sırasında kaynak yapmaya da gerek yoktur. Aynı zamanda modüler olarak tasarlanan su depoları ihtiyaç durumuna göre parça eksiltip eklenerek küçültülebilir ya da büyütülebilir. Parçalar ise paslanmaz çelik veya galvanizden üretilir. Bu sayede eski tip su depolarına göre hem daha sağlıklı hem de çok daha uzun ömürlü olurlar.

Açık ya da kapalı alanlarda kullanıma uygun olan modüler su depoları, paslanmaz özelliği ile suyun uygun koşullarda muhafaza edilmesine olanak tanır. Su, sağlık standartlarına göre depolandığı için güvenle tüketilebilir.

Paslanmaz Su Depoları Ne İşe Yarar?

Evsel Su arıtma cihazları, suyun kirlenmesi ve temiz su kaynaklarının azalması gibi sebeplerden dolayı evsel ve endüstriyel olarak sıkça tercih edilir. Zaman zaman arıtma cihazları tarafından içilebilir hale getirilen suların depolanarak saklanması gerekir. Modüler su depoları, galvaniz ya da paslanmaz çelikten üretilerek sağlıklı bir kullanım amaçlanır.

Pek çok sektörde tercih edilen bu ürünler, portatif tasarımları sayesinde son derece kullanışlıdır. İstenilen şekilde parça sayısı ayarlanarak boyutunun değiştirilebilmesi depoyu işlevsel kılar. Hem yerleşim yerlerinde hem de üretim yapılan bölgelerde kullanılabilir.

Üretim materyalleri dolayısıyla oldukça uzun ömürlü olan modüler su depoları, sıcak ya da soğuk suların muhafaza edilmesi için tercih edilebilir. Pratik ve dayanıklı dizaynıyla öne çıkan ürünler aynı zamanda açık havada da kullanılabilir. Modüler su depoları, siteler, okullar, alışveriş merkezleri, şantiye ve fabrika gibi pek çok farklı alanda sağlıklı bir şekilde su depolamak için uygun ürünlerdir.

Neden Paslanmaz Su Deposu Kullanmalıyız?

Modüler su depolarının geleneksel modellere göre pek çok avantajı mevcuttur. Bunlardan ilki, son derece kaliteli ve sağlıklı materyaller kullanılarak üretilmelidir. Paslanmaz çelik veya galvaniz ile üretilen depolar aynı zamanda levhalar halinde dizayn edildiklerinden dolayı da kolaylık sağlar. Bu özelliği sayesinde kolayca monte ve demonte edilerek istenilen yere taşınabilir.

Ürünlerin montajı civatalar yardımıyla yapılır ve pratik bir şekilde kullanıma hazır hale getirilebilir. Eğer modüler su deposu demonte edilecekse üst kısımda yer alan boşaltma vanası kullanılarak işlem kolaylaştırılabilir. Ürünlerin içinde muhafaza edilecek sıvı türüne bağlı olarak farklı contalar tercih edilir. Isı değişimlerinde bile sızdırmaya neden olmayan ve tüm levhaların birbirine son derece sıkı şekilde bağlanmasını sağlayan esnek contalar aynı zamanda zarar gören bir parça olması durumunda demonte işlemini de kolay hale getirir. Kurulum için herhangi bir kaynak gerektirmeyen modüler su depoları, bu özellikleri sayesinde pratik kullanım sağlar ve sıkça tercih edilir.

Paslanmaz Su Deposu Özellikleri

Prizmatik modüler su depoları, adından da anlaşılacağı üzere modüler şekilde dizayn edilir. Dolayısıyla ürünün en önemli özelliği, parçalar olarak üretilmesi sayesinde kolay monte ve demonte edilmesidir. Aynı zamanda bu özelliğiyle istenilen zaman pratik şekilde demonte hale getirilerek başka bir yere taşınabilir. Deponun hasar alması durumunda ise tüm deponun yenilenmesi yerine yalnızca hasarlı parça değiştirilerek ürün kullanılmaya devam edilebilir.

Modüler su deposunun diğer bir önemli özelliği ise üretim materyalidir. Paslanmaz çelik ya da galvanizden üretilen su depoları, sağlık üzerinde herhangi bir tehdit oluşturulmadığından güvenle kullanılabilmesinin yanı sıra aynı zamanda son derece kaliteli ve dayanıklıdır. Böylece uzun kullanım ömrüne sahip olur.

Oldukça sağlam olan bu ürünler, basma ile çekme direnci ve burulma gibi durumlar göz önünde bulundurularak dizayn edilir. Bu özellik de ürünlerin kullanım ömrünün uzatılmasına katkı sağlar. İhtiyaç olması halinde modüler su deposuna parçalar eklenerek genişletilebilir ve bu sayede hacmi artırılabilir. Kaliteli üretim ve malzemeler, büyük hacimli depolarda sıvı basıncı kaynaklı bir deformasyon olmasının önüne geçer. Bunlara ek olarak depoda muhafaza edilen su zararlı UV ışınlarından da korunmuş olur.

Paslanmaz Su Depoları Montaj Kuralları

Paslanmaz su depolarının montajının yapılabilmesi için öncesinde mutlaka kullanılacağı alanın ölçüleri dikkate alınmalıdır. Genişlik ve uzunluk açısında bir sorun yaşanmaması için ölçüler iyi bir şekilde hesaplanmalıdır. Levhalar halinde dizayn edilen ürünün montajı bu sayede son derece kolay olur. Parçalar uygun bir şekilde birleştirilerek ürün kullanıma hazır hale getirilir. Eğer su deposunun konulacağı alan yeterince geniş ise ürünün montajı önceden de yapılabilir. Modüler su depoları levhalar halinde üretilmesi dolayısıyla ihtiyaç halinde yeni parçalar eklenerek hacmi büyütülebilir.

Paslanmaz Su Deposu Modelleri

Prizmatik modüler su depolarının iki modeli bulunur ancak üretim prensipleri tamamen aynıdır. Galvaniz ve paslanmaz olarak ikiye ayrılan modellerin ikisi de modüler olarak dizayn edilir. Monte işlemi contalar ile yapılır ve bunlara ek olarak hacmi isteğe ve ihtiyaca göre küçültülüp büyültülebilir. İki modelde de deponun levhaları derin çekme yöntemi kullanılarak yüksek tonajlı presler yardımıyla üretilir. Bunun sebebi depoların basınca karşı dayanıklılığını artırmaktır.

Paslanmaz çelik malzeme ile tasarlanan modüler su depoları, insan sağlığı düşünülerek üretilir. Böylece bu modelleri uzun süre içiniz rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Paslanmaz çelik, deponun açık ya da kapalı alan fark etmeksizin kullanılabilmesine olanak tanır. Bunların yanı sıra sıcak ve soğuk sular güvenle bu depolarda muhafaza edilebilir. Çabuk deforme olmayan, uzun kullanım ömrüne sahip paslanmaz çelik sayesinde modüler su deposunda kimyasal sıvılar da tutulabilir. Son derece kolay bir şekilde monte ve demonte edilebilen ürünler, ihtiyacınıza göre hacmi artırıp azaltabilmenize olanak tanır.

su-deposu

Galvanizden üretilen modüler su depolarının paslanmaz çelik modellerden tek farkı üretim materyalidir. Galvaniz kullanılmasının tek sebebi, üretimde maliyeti düşürmek ve ürünü daha hafif olarak dizayn etmektir. Galvaniz, çinkonun eritilerek çeliğe bulanmasıyla elde edilir. Burada çinko, demir ile tepkimeye girdiğinden dolayı üçüncü bir faz ortaya çıkar. Bunların sonucunda paslanma da geciktirilmiş olur. Buna ek olarak metalin kullanım ömrü de uzar. Galvanizden üretilen modüler su depoları da açık ya da kapalı alanlarda kullanılabilir.

Paslanmaz Su Depoları Teknik Bilgiler

Paslanmaz su depoları, paslanmaz çelik ya da galvaniz levhaların birbirine monte edilmesiyle oluşur. Farklı amaçlarla kullanılabilen ürünler, temiz içme suyu, kimyasal ya da farklı türde sıvıları muhafaza etmek için tercih edilebilir.

Geleneksel model su depolarına göre kullanım ömürleri uzun, daha dayanıklı ve çok daha sağlıklıdır. Sağlık standartları düşünülerek üretildiğinden dolayı paslanmaz çelik ya da galvaniz ile üretilir. İsteğe göre su depoları 1,25 ten başlayarak 1000 m kadar hacme sahip olarak dizayn edilebilir. Dilerseniz ürünün hacmini sonrasında ek levhalar ekleyerek de artırabilirsiniz. Modüler su depoları hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz web sitemizi inceleyebilir ya da telefon numaralarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

25 Mart 2022

Yorum Yap
Herhangi bir yorum bulunmamaktadır. İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yap
Bizi Arayın Whatsapp
Teklif Al
Teklif Al