Multi-Medya (Kum) Filtresi | Kum Filtreleme
İçindekiler

  Multi-Medya Kum Filtresi

  multi-medya kum filtresi

  Multimedya kum filtreleri, özellikle yeraltı ve yüzey sularının filtrelenmesi amacıyla tercih edilen sistemlerden biridir. Suyun içindeki tortu, askıda katı madde ve bulanıklık gibi durumlarda tercih edilen bu yöntem, tek katmana sahip olan sistemlerden daha fazla yük kapasitesine sahiptir. Bu sayede daha az su tüketimi yaparak ekonomik yöntemler arasında yer alır. Multimedya kum filtreleri sayesinde 10 mikron hassasiyete kadar tortunun yanı sıra askıda katı madde ve partiküllerin rahatlıkla tutulması sağlanır. Bu yöntem bulanık, tortulu yeraltı ve yüzey sularının arındırılmasında kullanılırken aynı zamanda hassas filtreleme ihtiyacı duyulan özel süreçlerde de tercih edilir.

  İşlem sırasında süzülerek filtrelenen partiküller, geri yıkama aşamasında rejenere edilerek temizliği ve tazelenmesi kolayca yapılır. Sahip olduğu farklı tane boyutuna sahip özel katmanları sayesinde sudaki bulanıklığa neden olan tüm partiküllerin arındırılmasını sağlar. Siz de multimedya kum filtreleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

  Multi-Medya Filtresi Nedir?

  Multimedya kum filtreleri, suyun içindeki silt, kil, koloidal gibi askıda katı maddelerin arındırılması işlemleri için tercih edilen az maliyetli bir yöntemdir. Bulanıklığa sebep olabilecek organik ve inorganik katı maddeleri sudan filtre ederek kullanılabilir hale getirir. Birçok farklı alanda kullanılmakla birlikte özellikle bulanıklığın giderilebilmesi için tercih edilen en etkili yöntemdir.

  Multimedya kum filtreleri yeraltı ve yüzey sularının ön arıtma aşamasında tercih edilse de aynı zamanda atık su arıtma sistemlerinde de arındırılan suyun bulanıklığını gidermek için kullanılabilir. Farklı etmenlere bağlı olarak çalışma ve filtreleme dereceleri değişen multimedya kum filtrelerinin faktörleri de değişir. Bu faktörlerin yeterli aşamalarda olması istediğiniz saflıkta suya ulaşabileceğiniz anlamına gelir. Web sitemizi ziyaret ederek ihtiyaç duyduğunuz her konuda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Multi-Medya Filtresi Nasıl Çalışır?

  Multimedya sistemi farklı katmanlara sahip olduğu için sudaki kirletici faktörleri kolaylıkla filtreleyebilir. Suyun kirlilik oranına ve kirleten etmenlere bakılarak seçilen filtrasyon hızları da bu şekilde belirlenir. Tam otomatik olarak çalışabilen bu sistem zaman ve basınç farkına bağlı olarak ters yıkama işlemini de otomatik bir şekilde gerçekleştirir. Bu işlem sayesinde sudan arındırılan partikülleri tutan havuz kum filtresi temizlenerek doygunluğa ulaştığı zaman verimsiz çalışması engellenir. Multimedya kum filtreleri sentetik tanklı ve çok yollu vanalara sahiptir. Bunun sebebi ise su akışındaki küçük debilerin sebebiyle herhangi bir aksaklık yaşanmamasıdır. Bunun haricinde eğer yüksek debiler kullanılıyorsa isteğe bağlı olarak epoksi kaplanmış galvaniz tank ya da paslanmaz çelikten üretilen kaplar kullanılabilir.

  Multimedya kum filtreleri, tek ya da paralel olarak çalışan iki tanklı filtrelere sahiptir. Tek tanklı olan sistemlerde filtre kolonu quartz ve çok dereceli kumdan meydana gelir. Ters yıkama işlemi zamana ve basınç farkına göre ayarlanabilir. Tek tanklı olan modellerde ters yıkama işlemi sırasında sistemin su akışı durdurulur. Paralel çalışan iki tanklı sistemlerde ise ters yıkama işlemi sırayla diğer tanktan geçen arındırılmış su yardımı ile yapılır.

  Multi-Media Kum Filtrelerinin Verimli Çalışması İçin Gerekli Şartlar

  Multimedya kum filtreleri özellikle sudaki bulanıklığın giderilmesi için tercih edilen en etkili yöntemdir. Filtreleme süresi boyunca belirli bir oranda akış hızı gerektiği için buna uygun bir sistem gerekir. Filtrelemenin başarılı olabilmesi için suyun içindeki askıda katı maddelerin ve bulanıklığa sebep olan maddelerin yapısı da çalışma sistemini etkileyebileceği için arıtılması istenen suya göre bir filtre tercih edilmelidir. Ayrıca multimedya kum filtre sisteminde filtre edilmesi istenen suyun belirli özelliklere sahip olması gerekir.

  Bu özellikleri tam olarak karşılayabilen su, mükemmele yakın bir arıtım imkânına sahip olur. Bu özelliklerin yanı sıra işlem sonrasında ters yıkama aşaması için gereken su miktarının doğru şekilde karşılanması da gerekir. Tüm bu şartlar yerine getirildiği takdirde istenilen saflıkta suya sahip olunabilir. Multimedya kum filtresi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

  Multi-Medya Filtresi Hangi Amaçla Kullanılır?

  Multimedya kum filtreleri, ters yıkama işlemi ile kolayca temizlenebilmesi ve bu ters yıkama işleminin otomatik bir şekilde yapılması sebebiyle çokça tercih edilir. Multimedya filtreleri diğer arındırma yöntemlerine göre rejenere özelliği sebebiyle büyük bir avantaja sahiptir. Sudan arındırılan partiküllerin tutulduğu bu filtrelerin içinde birikenlerin temizlenmesi gerekir. Tazelenme işlemi de bu sebeple filtrelerin performansının eski haline dönmesini sağlar. Birçok farklı alanda kullanılmakla birlikte genellikle yüksek kapasiteli suların filtre edilme işleminde tercih edilir. Siz de multimedya kum filtresi hakkında detaylı bilgi almak ve aklınızdaki tüm sorulara cevap bulmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

  Multi-Medya Filtresi Kullanım Yerleri?

  Multimedya kum filtreleri, endüstriyel alanlarda yaygın olarak kullanılan filtreleme yöntemlerinden biridir. Bulanık ve tortulu nehir, göl, dere gibi yüzey sularının yanı sıra kuyu suyunun filtrasyon işlemlerinde tercih edilir. Bunların yanı sıra yumuşatma ve Reverse Osmosis gibi ters osmoz membran sistemleri ile çalışan arıtma sistemlerinden önce ön arındırma işlemi için de multimedya kum filtreleme yöntemi kullanılabilir. Arındırılmış atık suyu ve havuz suyu filtrasyon işlemlerinde de bu yöntem son aşama olarak tercih edilebilir. Genel olarak Askıda katı maddeye sahip olan tortulu suların filtrasyon işlemi için tercih edilen bir yöntemdir. Siz de Multimedya kum filtreleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

  Multi-Medya Kum Filtresi’nin Avantajları

  Multimedya kum filtresi düşük işletme maliyeti olan sistemlerden biridir. Otomatik olarak çalışan bir sistem olduğu için insan gereksinimi yoktur. Rejenerasyon işlemi de aynı şekilde otomatik olarak yapılır. Bu sebeple en avantajlı sistemlerden biridir. Hem az maliyetli hem de en etkili yöntemlerden biri olan Multimedya kum filtresi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

  Multi-Medya Filtresi Özellikleri

  Multimedya kum filtresi, korozyona dayanıklı fiber sarımlı gövdeye sahip olmasının yanı sıra programlanabilir otomatik valf sistemi ile donatılır. Ters ozmos otomatik geri yıkama zamanlayıcısı ile birlikte maksimum 10 bar test basıncı ve maksimum 40’C çalışma sıcaklığı ile işlem yapar. 4 farklı boyutta medya içeriğine sahip olan bu sistemle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz web sitemizde bulunan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Multimedya Kum Filtresinin Kaç Farklı Çeşidi Vardır?

  Tek tanklı ve çift tanklı olmak üzere iki farklı sisteme sahiptir. Tek tanklı olanlarda işlem biraz daha yavaş işlerken çift tanklı olanlar daha pratik ve kesintisiz çalışır.

  Multimedya Kum Filtresi Hangi Sularda Daha Başarılı Sonuçlar Verir?

  Multimedya filtresi, silt yoğunluk indeksi 3’ten büyük ya da bulanıklık seviyesi 0,2 NTU’dan yüksek olan işlenmemiş sularda oldukça başarılıdır.

  Bizi Arayın Whatsapp
  Teklif Al
  Teklif Al