EVSEL ATIK SU SİSTEMLERİ
İçindekiler

  Evsel Atık Su Sistemleri

  evsel atık su sistemleri

  Su kirliliği, çeşitli su kütlelerinin çevresel sebeplerle kirlenmesi ile ortaya çıkar. Günümüzde gerek su kirliliği gerekse su kaynaklarının azalmasından dolayı yaşamsal faaliyetlerimiz sonucunda açığa çıkan atık suların da arıtılması ihtiyacı doğar. atık su arıtma sistemleri bu noktada günlük eylemlerimizin ortaya çıkardığı atık suları arıtarak bu ihtiyacımızı karşılar. Siteler, tatil köyleri, okullar, hastaneler, belediyeler, oteller gibi pek çok küçük ve orta ölçekli yerleşim biriminde kullanılabilen evsel atık su arıtma sistemleri tesise ayrılan alana göre yer altında ya da yer üstüne kurulabilir. Siz de evsel atık su arıtma sistemleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz web sitemizi inceleyebilir, telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

  Evsel Atık Su Arıtma Sistemleri Nedir?

  Gün içinde evde yaptığımız duş, temizlik gibi birçok iş sonucu ortaya çıkan atık sular evsel atık su arıtma sistemleri sayesinde arıtılarak geri kazanılabilir. Geri kazanılan bu sular ise deşarj kriterlerine uygun olması sebebiyle bahçe sulamada ya da araç yıkarken kullanılabilir, ancak içme suyu olarak kullanılmaz. Şantiyeler, askeri birlikler, fabrikalar, kampüsler, toplu konutlar vb. yerleşim yerlerinde evsel atık su arıtma sistemleri kullanılarak su tasarrufu yapılabilir. Yapılan bu su tasarrufu sayesinde yalnızca doğayı korumakla kalmaz, ekonomik açıdan da tasarruf etmiş olursunuz. Evsel atık su arıtma sistemleri ile ilgili aklınıza takılanlar için web sitemizde yer alan telefon numaralarımızdan bize ulaşabilir, merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

  Evsel Atık Nedir?

  Evsel atıklar, evlerde oluşan ya da yapısal olarak benzer olan kurumsal, ticari veya endüstriyel atıklardır. Bu atıkların toplanmasından genellikle belediye sorumludur. Geri dönüştürülebilen ve dönüştürülemeyen pek çok evsel atık bulunur. Kâğıt, plastik, cam ve metal atıklar geri dönüştürülebilirken bebek bezi, yağlı kağıt, karton bardaklar, plastik tabak çatallar gibi tek kullanımlık ürünler geri dönüştürülemez. Geri dönüşümü mümkün olmayan bu maddeler çöp olur. Çöpler ise çevre kirliliğine neden olur. Ev içindeki faaliyetlerimizle ortaya çıkan atık sular da evsel atık sayılır. Evsel atık su arıtma sistemleri bu tarz tüm atık suları geri kazanılabilir. Atık su arıtma sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

  Evsel Atık Su Arıtma Sistemleri Nasıl Çalışır?

  Evsel atık su arıtma sistemleri,  iki farklı şekilde dizayn edilir. Bu tarz artıma sistemlerinde arıtma süreci biyolojik yöntemlerle yapılır. Bu sistemler üç aşamadan oluşur. Bunlar; ön çöktürme havuzu, dengeleme havuzu ve biyolojik arıtma ünitesidir. Taşınabilir arıtma sistemleri, 50-1000 kişi kapasitelidir; modüler, taşınabilir ve kompakt özelliklere sahiptir. Modüler olmaları sebebiyle hem kara hem de deniz yolu aracılığıyla rahatlıkla taşınabilir. Yüksek arıtma verimine sahip olan taşınabilir arıtma sistemlerinden elde edilen su ister direkt olarak ister diğer filtre ve ultraviyole sistemlerinden geçirilerek kullanılabilir. Bir diğer evsel atık su arıtma sistemi olan betonarme arıtma sistemleri ise 1000 kişi üzeri nüfustaki yerleşim yerlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Taşınabilir sistemler ile aynı çalışma prensibine sahip olan betonarme sistemler, yer altında, yer üstünde ya da yarı gömülü şekilde tasarlanabilir. Böylelikle istediğiniz alanda rahatça tercih edebilirsiniz. Sistemler hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

  Evsel Atık Su Arıtma Sistemleri Hangi Amaçla Kullanılır?

  Dünya üzerindeki nüfusun hızla artışının bir sonucu olarak yerleşim yerleri de çoğalır. Yerleşim yerlerinde ortaya çıkan atıklar çevre kirliliğine sebep olur. Evlerde, sanayilerde ve diğer ticari alanlarda kullanılan sular kirlenerek atık sular açığa çıkar. Nüfus artışı, değişen ihtiyaçlar sonucunda sanayinin gelişerek tesislerin artması gibi durumlar atık suların da artmasına neden olur. Günümüzde çevre sorunlarının en büyüğü olarak su kirliliği gösterilir. Atık suların arıtılarak tekrar kullanılabilmesi sayesinde su kirliliğinin çok büyük oranda önüne geçilir. Evsel atık su arıtma sistemleri, atık suların %95 oranında temizlenerek yeniden kullanılmasına imkan tanır. Evsel atık su arıtma sistemleri hakkında detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilirsiniz.

  Evsel Atık Su Arıtma Sistemleri Kullanılabileceği Alanlar?

  Evsel atık su arıtma sistemleri pek çok alanda kullanılabilir. 50 kişiden başlayarak küçük ve orta ölçekli tüm yerleşim yerleri için uygun sistemler bulunur. Bu sistemler hastane, site, belediye, fabrika, tatil köyü, toplu konut, otel, okul, kampüs, şantiye vb. birçok yerde kullanıma uygundur. Evsel atık su arıtma sistemlerinde dikkat edilmesi gereken nokta ise kullanım alanına göre uygun sistemi seçmektir. Eğer yerleşim yerinin nüfusu 50-1000 kişi ise taşınabilir arıtma sistemleri uygun olur. Nüfus 1000 kişi ve üzerinde ise betonarme arıtma sistemleri iyi bir tercihtir. Evsel atık arıtma sistemlerinden uygun olanı birlikte seçmek ve merak ettiklerinizi sormak için bizi telefon numaralarımızdan arayabilirsiniz.

  Evsel Atık Su Arıtma Sistemleri Özellikleri

  Evsel atık su arıtma sistemleri birçok açıdan size avantaj sağlar. İşletmesi ve bakımı oldukça kolay olan bu sistemlerin düşük enerji tüketimi özelliği sayesinde maliyeti azdır. Fazla yer kaplamayan boyutlarda olan sistemler size kolaylık sağlar, buna ek olarak ister yer altında isterseniz yer üstünde kullanılabilir. Evsel atık su arıtma sistemleri korozyona karşı dayanıklıdır ve bu sayede her zaman yeni görünür, işlevselliğini kaybetmez. Bunların yanı sıra nakil ve montaj açısından kolaylık sağlayan sistemlerin çıkış suyunun kaliteli olması sebebiyle istediğiniz takdirde sulama suyu olarak da kullanabilirsiniz. Evsel atık su arıtma sistemlerinden yaşam yerinize uygun olanı öğrenmek ve detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

  Evsel Atık Su Arıtma Sistemleri Avantajları

  Evsel atık su arıtma cihazları kompakt özelliklidir. Modüler yapısı kolay taşımaya olanak tanır ve çok büyük alanlara ihtiyaç duyulmaz. Yalnızca atık su girişi ve arıtılmış suyun çıkış için bağlantı yapmak yeterlidir, montajı kolay sistemlerdir. Otomatik olarak çalışan bu sistemlerde ek olarak çamur çürütme bölgesi de mevcuttur, bu sayede sürekli olarak çamur deşarjı yapılmasına gerek kalmaz. Sistemler uzun süre kullanılmasa dahi istediğiniz takdirde çok kısa bir sürede tekrar çalıştırılabilir, bakım ihtiyacı minimumdur. Enerji kullanımı düşüktür ve maliyeti azdır. Kaliteli malzemelerden üretilen evsel atık su arıtma sistemleri korozyona dayanıklıdır. Sistemler hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz web sitemizde iletişim sayfasındaki telefon numaralarımız aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Evsel Atık Su Arıtmanın Faydaları Nedir?

  Öncelikle evsel atık su arıtma çevre kirliliğini önlemenin maliyeti az ve avantajlı bir yoludur. Atık sular bu sistemlerde arıtılarak kullanma ya da sulama suyu olarak geri dönüştürülebilir. Bunun sonucunda ekonomik açıdan da fayda sağlar.

  Evsel Atık Su Arıtma Her Yerde Kullanılabilir mi?

  Küçük ve orta ölçekli yerleşim yerlerinde evsel atık su arıtma sistemleri kullanılabilir. Toplu konutlar, siteler, kampüsler, fabrikalar, askeri birlikler, hastaneler gibi pek çok yerde evsel atık su arıtma sistemleri kullanılarak su tasarrufu yapılabilir.

  Bizi Arayın Whatsapp
  Teklif Al
  Teklif Al